İletişim

Catı izolasyon

Çatı İzolasyon

Çatı İzolasyon Galeri

Çatı izolasyon ya da çatı yalıtımı hizmetine mi ihtiyacınız var? Cevabınız evet ise doğru adrestesiniz. Çatı yalıtımı hizmetini sizlere en kaliteli şekilde sunan ADC Dekorasyon ile bu hizmetten profesyonel bir şekilde yararlanabilir ve evlerinizin çok daha sıcak kalmasını sağlayabilirsiniz. Çatı izolasyonu hizmeti ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çatı yalıtımıçatı alanınızdaki malzeme bariyeridir. Kirişler (tavanınızın zemini boyunca yatay kirişler) veya kirişler (çatıyı destekleyen açılı kirişler) arasına döşenebilir. Kirişler arasındaki yalıtım, aşağıdaki yaşam alanınızda sıcaklığı tutarak soğuk bir çatı katı oluştururken, kirişlerdeki yalıtım çatı alanında da sıcaklığı korumanıza olanak tanır.

Çatı yalıtımının diğer faydaları şunlardır:

  • Daha düşük ısıtma faturaları
  • Evinizin artırma enerji verimliliği derecelendirmesi
  • Evinizin değerini artırmak

Ortalama 3 yatak odalı, merkezi gaz ısıtmalı yarı müstakil bir ev için çatı katı yalıtımı ile daha düşük enerji faturaları sayesinde kendi masrafını karşılaması bir yıldan daha kısa sürebilir.

Çatı Yalıtımı Neden Gereklidir?

Yalıtılmamış evlerde, kaybedilen ısının dörtte biri çatıdan dışarı taşıyor. Bu nedenle, çatı katınıza, çatı katınıza veya çatı alanınıza yalıtım uygulamak, evinizin rahatlık faktörünü iyileştirmenin harika bir yoludur. Ve daha da iyi haberler var: 40 yıldan fazla sürüyor ve çatı katı yalıtımının maliyeti nispeten düşük olduğu için enerji faturası tasarruflarında birçok kez kendini amorti etmelidir.

Çevresel faydalar açısından, iyi bir çatı yalıtımına sahip olmak, evinizin karbon ayak izini azaltmanıza da yardımcı olur. Bunun nedeni, eviniz ne kadar iyi yalıtılırsa, ısıtma sisteminiz o kadar verimli olacaktır – emisyonları azaltmanın yanı sıra faturalarınızdan tasarruf etmenizi sağlar.

Çatı yalıtımının amacı, düşük ısı iletkenliğine sahip malzemeler ekleyerek toplam ısı transfer katsayısını düşürmektir.  Binalardaki çatı ve tavan arası yalıtımı bina sakinleri için termal konforun sağlanmasında önemli bir faktördür. Çatı yalıtımı ve diğer yalıtım türleri, istenmeyen ısı kaybını azaltır ve ayrıca istenmeyen ısı kazanımını azaltır. Isıtma ve soğutma sistemlerinin enerji taleplerini önemli ölçüde azaltabilirler. Isı kayıplarını tamamen engelleyecek malzeme yoktur, ısı kayıpları ancak minimuma indirilebilir.

Başlıca Çatı İzolasyon Türleri

  • Çatı Isı Yalıtımı Taş Yünü   
  • Çatı izolasyon membran
  • Çatı İzolasyon Köpük                                                                                                                                                                 
  • Çatı İzolasyon Poliüretan                                                                                                                                                         
  • Çatı İzolasyon Polyurea

Gevşek dolgu malzemeleri tavan aralarına ve bitmiş duvar boşluklarına  bir izolasyon türüdür. İzolasyonlu boşluklarla inşa edilmemiş mevcut binalar için, selüloz izolasyon veya taş yünü gibi lifli bir malzeme, tüm duvar alanını doldurana kadar uygun şekilde delinmiş deliklerden boşluğa üflenebilmektedir. Ultraviyole (UV) güneş ışıklarına son derece dayanımlıdır, Uzun yıllar sağlıkla kullanıma uygundur.

Poliüretan Çatı Yalıtımı

Püskürtme köpüğü ile ısı yalıtımı, tabanca aracılığıyla yerine püskürtülen bir yalıtım türüdür. Sprey poliüretan ile  ısı ve ses yalıtımı sağlanır. Hava sızıntısını yalıtmak ve azaltmak için duvarlara, beton plakalara, tavan yüzeylerine veya zeminlerin altına püskürtülebilir. Püskürtme köpüğü , en küçük boşlukları bile doldurarak etkili bir hava bariyeri oluşturabilir. Köpük, yerine püskürtüldükten sonra genellikle sıvı hacminin 30-60 katına kadar genişler.

Kaliteli Çatı İzolasyon Hizmeti

ADC Dekorasyon müşterilerine en kaliteli ve profesyonel hizmetleri veren profesyonel bir firmadır. Sizin de çatı izolasyonu hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız doğru adrestesiniz. Çatı izolasyonu ve diğer hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.